Filmy

FILMY 1994 – 2021

12 (2007, r. Nikita Michalkov) – SRF 2008

100 filmů o Moskvě – výběr z projektu Savvy Kuliše (1997 – 2000) – SRF 2000, 2004

…a jitra jsou zde tichá (1972, r. Stanislav Rostockij) – SRF 2001

Aelita, nevešaj sa na mužov (1988, r. Georgij Natanson) – SRF 2009

Afoňovo zmoudření (1975, r. Georgij Danělija) – SRF 2018

Agónie – Konec Rasputina (1981, r. Elem Klimov) – SRF 1995, 2012, 2021

Ahoj a sbohem (1972, r. Vitalij Melnikov) – SRF 2019

Alexandr Něvský (1938, r. Sergej Ejzenštejn) – SRF 2013

Alexandra (2007, r. Alexandr Sokurov) – SRF 2008

Andrej Rublev (1966, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2003, 2006, 2016

Anna Kareninová I., II. (1967, r. Alexandr Zarchi) – SRF 1999

Archa bláznů (ČR 1970/1990, r. Ivan Balaďa) – SRF 2000

Assa (1987, r. Sergej Solovjov) – SRF 1997, 2011

Astenický syndrom (1989, r. Kira Muratova) – SRF 2014

Ašik-Kerib (1988, r. Sergej Paradžanov, Dodo Abašidze) – SRF 1995

Babylon XX (1979, r. Ivan Mikolajčuk) – SRF 1997

Balada o vojákovi (1959, r. Grigorij Čuchraj) – SRF 2001

Bela (1966, r. Stanislav Rostockij) – SRF 2007

Běloruské nádraží (1970, r. Andrej Smirnov) – SRF 2001, 2015

Beze svědků (1983, r. Nikita Michalkov) – SRF 1997

Běžin luh Sergeje Ejzenštejna (1967) – SRF 2003

Bílé slunce pouště (1969, r. Vladimir Motyl) – SRF 1998

Bílý pták s černým znamením (1971, r. Jurij Iljenko) – SRF 2015

Blokáda (2005, r. Sergej Loznica) – SRF 2015

Bojovali za vlast (1975, r. Sergej Bondarčuk) – SRF 2015

Bouře nad Asií (1928, r. Vsevolod Pudovkin) – SRF 2008

Bratr (1997, r. Alexej Balabanov) – SRF 2013

Buratino (1959, r. Dmitrij Babičenko, Ivan Ivanov-Vano) – SRF 2013

Celý svět se směje (1934, r. Grigorij Alexandrov) – SRF 2004, 2018

Cikáni jdou do nebe (1976, r. Emil Loteanu) – SRF 2003

Cirkus (1936, r. Grigorij Alexandrov) – SRF 1998

Citlivý milicionář / Útlocitný policajt (Ukrajina – Francie 1992, r. Kira Muratova) – SRF 1994, 2018

Cizí děti (1958, r. Tengiz Abuladze) – SRF 2004

Čapajev (1935, r. Sergej a Georgij Vasiljevové) – SRF 2015

Čas cesty (Itálie 1983, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006

Černá neděle čili Velká tragédie Ruska (1925, r. Vjačeslav Viskovskij) – SRF 2002

Červená kalina (1973, r. Vasilij Šukšin) – SRF 1999

Červencový déšť (1966, r. Marlen Chucijev) – SRF 1999

Čtyřicátý prvý (1927, r. Jakov Protazanov) – SRF 2005

Dáma s psíčkem (1960, r. Josif Chejfic) – SRF 2000

Déjà vu (Polsko – SSSR 1989, r. Juliusz Machulski) – SRF 2003

Den chleba (1998, r. Sergej Dvorcevoj) – SRF 1999

Deník jeho ženy (2000, r. Alexej Učitěl) – SRF 2016

Děrsu Uzala (1975, r. Akira Kurosawa) – SRF 2012

Deštník (1967, r. Michail Kobachidze) – SRF 2003

Děti apokalypsy (Maďarsko 1991/1992, r. Ibolya Feketeová) – SRF 2000

Děti železných bohů (1993, r. Tamas Tóth) – SRF 1997

Devět dní jednoho roku (1961, r. Michail Romm) – SRF 2001

Divoká holubice (1986, r. Sergej Solovjov) – SRF 1994, 2010

Divoký lov krále Stacha (1979, r. Valerij Rubinčik) – SRF 1996

Dnes propustka nebude (1958, r. Alexandr Gordon, Andrej Tarkovskij) – SRF 2006

Dny zatmění (1988, r. Alexandr Sokurov) – SRF 1994

Docela malá povídka (SSSR – Francie 1969, r. Sergej Jutkevič) – SRF 2000

Dočkáme se pondělí (1968, r. Stanislav Rostockij) – SRF 2005

Don Diego a Pelageja (1927, r. Jakov Protazanov) – SRF 2002

Dopisy do minulého života (1994, r. Alexandr Aravin) – SRF 1996

Dopisy mrtvého (1986, r. Konstantin Lopušanskij) – SRF 2013

Drama na lovu (1978, r. Emil Loteanu) – SRF 2000

Draze zaplaceno (1957, r. Mark Donskoj) – SRF 2019

Drazí soudruzi! (2020, r. Andrej Michalkov – Končalovskij) – SRF 2021

Druhořadí lidé (2001, r. Kira Muratova) – SRF 2019

Duha (1943, r. Mark Donskoj) – SRF 1998

Dům bláznů (Rusko – Francie 2002, r. Andrej Michalkov – Končalovskij) – SRF 2008

Dvacet dnů bez války (1976, r. Alexej German) – SRF 2001, 2013, 2015

Dvacet šest dnů ze života Dostojevského (1980, r. Alexandr Zarchi) – SRF 2016

Dvanáct křesel (1971, r. Leonid Gajdaj) – SRF 2003

Džamila (1969, r. Irina Poplavská) – SRF 2007

Evžen Oněgin (1958, r. Roman Tichomirov) – SRF 2012

Faust (2011, r. Alexandr Sokurov) – SRF 2017

Fízl (1987, r. Roman Balajan) – SRF 2004

Garáž (1979, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2011

Geograf glóbus propil (2013, r. Alexandr Veledinskij) – SRF 2014

Gruzínská kronika XIX. století (1979, r. Alexandr Rechviašvili)

Hamlet (1964, r. Grigorij Kozincev) – SRF 2002, 2017

Hlupák (2014, r. Jurij Bykov) – SRF 2019

Hon na motýly (1992, r. Otar Ioseliani) – SRF 1995

Hořící sníh (1972, r. Gavriil Jegiazarov) – SRF 2012

Hudba pro prosinec (1982, r. Sergej Mikaeljan) – SRF 1997

I život, i slzy, i láska (1984, r. Nikolaj Gubenko) – SRF 2010

Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (1975, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2018

Ivan Vasiljevič mění povolání (1973, r. Leonid Gajdaj) – SRF 2003

Ivan Hrozný I., II. (1944 – 1945/1958, r. Sergej Ejzenštejn) – SRF 2016

Ivan Hrozný (2009, r. Pavel Lungin) – SRF 2017

Ivanovo dětství (1962, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006, 2015

Já chci taky (2012, r. Alexej Balabanov) – SRF 2017

Jak car Petr ženil mouřenína (1976, r. Alexandr Mitta) – SRF 2012

Jak Víťa „Česnek“ vezl Ljochu „Vrtáka“ do důchoďáku (2017, r. Alexandr Chant) – SRF 2018

Jaro v Zarečné ulici (1956, r. Marlen Chucijev, Felix Mironěr) – SRF 2005

Jdi a dívej se (1985, r. Elem Klimov) – SRF 2003, 2010

Je lehké být mladý? (1986, r. Juris Podnieks) – SRF 2014

Je mi dvacet let (1964, r. Marlen Chucijev) – SRF 2005

Je těžké být bohem (2013, r. Alexej German) – SRF 2016

Jedenačtyřicátý (1956, r. Grigorij Čuchraj) – SRF 1998

Jehla (1989, r. Rašid Nugmanov) – SRF 1997

Jemeljan Pugačov (1978, r. Alexej Saltykov) – SRF 2013

Jen počkej! – pásmo animovaných filmů (1971 – 1986, r. Vjačeslav Kotěnočkin) – SRF 2012

Jen počkej, zvířátko! – pásmo animovaných filmů (1973 – 1985, r. Vjačeslav Kotěnočkin, Igor Volček, Alexandr Viken, Leonid Kajukov, Vladimir Arbekov, Galina Barinova) – SRF 2018

Jeřábi táhnou (1958, r. Michail Kalatazov) – SRF 2008, 2012

Jiné nebe (2010, r. Dmitrij Mamulija) – SRF 2017

Jurij Ljubimov – z cyklu Evropané (ČR 2000, r. Galim Kajumov) – SRF 2000

Kamenný kříž (1968, r. Leonid Osyka) – SRF 2000

Kapitánská dcerka (1958, r. Vladimir Kaplunovskij) – SRF 2007, 2012

Karnevalová noc (1956, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2012

Kavárna Tři topoly (1967, r. Taťjana Lioznovová) – SRF 1999, 2021

Když padá hvězda (1981, r. Igor Talankin) – SRF 2010

Když skončilo dětství (1974, r. Sergej Solovjov) – SRF 2010

Kino-oko (1924, r. Dziga Vertov) – SRF 2004

Kmen (Ukrajina 2014, r. Myroslav Slabošpyckyj) – SRF 2014

Kolekce filmů Vasilije Gončarova (1908 – 1911) – SRF 2003

Kolekce filmů Vladislava Stareviče (1912 – 1914) – SRF 2003

Komisařka (1967/1987, r. Alexandr Askoldov) – SRF 2010

Konec Petrohradu (1927, r. Vsevolod Pudovkin) – SRF 2013

Konečná stanica (1988, r. Serik Aprymov) – SRF 2009

Kouzlo lásky (1982, r. Sergej Mikaeljan) – SRF 1997

Král Lear (1970, r. Grigorij Kozincev) – SRF 2002

Krátká setkání (1967, r. Kira Muratova) – SRF 2010

Kreutzerova sonáta (1987, r. Michail Švejcer) – SRF 1999

Kriminálne kvarteto (1989, r. Alexandr Muratov) – SRF 2009

Krunýř (1990, r. Igor Alimpijev) – SRF 1994

Krutá romance (1984, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2002

Křídla (1966, r. Larisa Šepiťko) – SRF 1998

Křižník Potěmkin (1925, r. Sergej Ejzenštejn) – SRF 2003

Kubáňští kozáci (1949, r. Ivan Pyrjev) – SRF 2004, 2018

Kukuška (Rusko – Finsko 2002, r. Alexandr Rogožkin) – SRF 2003

Kyslík (2009, r. Ivan Vyrypajev) – SRF 2013

Ladič (Rusko – Ukrajina 2004, r. Kira Muratova) – SRF 2014

Lady Macbeth z Mcenského újezdu (1989, r. Roman Balajan) – SRF 2007

Láska (1991, r. Valerij Todorovskij) – SRF 1994

Legenda č. 17 (2013, r. Nikolaj Lebeděv) – SRF 2014

Lehký život (1964, r. Veniamin Dorman) – SRF 2018

Leninská kinopravda č. 21 (1925, r. Dziga Vertov) – SRF 2004

Leviatan (2014, r. Andrej Zvjagincev) – SRF 2014, 2021 

Lety ve snu a ve skutečnosti (1982, r. Roman Balajan) – SRF 1996

Limita (1994, r. Děnis Jevstignějev) – SRF 1995

Makarov (1994, r. Vladimir Chotiněnko) – SRF 1995

Malá Věra (1988, r. Vasilij Pičul) – SRF 1995, 2013

Mášenka (1942, r. Julij Rajzman) – SRF 1997, 2015

Melodie Verijské čtvrti (1973, r. Georgij Šengelaja) – SRF 2004

Město Zero (1988, r. Karen Šachnazarov) – SRF 2011

Michail Šolochov (1975, r. Leonid Kristi, Leon Mazrucho) – SRF 2013

Milovaná žena mechanika Gavrilova (1981, r. Pjotr Todorovskij) – SRF 2013

Milý Hansi, Drahý Petře (2015, r. Alexandr Mindadze) – SRF 2019

Mír tomu, kdo přichází (1961, r. Alexandr Alov, Vladimir Naumov) – SRF 2008

Moje vlast (1933, r. Alexandr Zarchi – Iosif Chejfic) – SRF 2019

Moskva slzám nevěří (1979, r. Vladimir Meňšov) – SRF 1996, 2003

Moskevská modistka (1927, r. Boris Barnet) – SRF 2005

Milý, drahý, milovaný, jediný (1984, r. Dinara Asanovová) – SRF 1994

Mladá garda (1948, r. Sergej Gerasimov) – SRF 2005

Mučedník (2016, r. Kirill Serebrennikov) – SRF 2017

Můj přítel Ivan Lapšin (1984, r. Alexej German) – SRF 1995

Muslim (1995, r. Vladimir Chotiněnko) – SRF 1995

Muž s kinoaparátem (1929, r. Dziga Vertov) – SRF 2004

Muž z bulváru Kapucínů (1987, r. Alla Surikova) – SRF 2018

Na Děrimbasovské je hezky aneb Na Brighton Beach prší (Rusko – USA 1992, r. Leonid Gajdaj) – SRF 2003

Nad temnou vodou (1993, r. Dmitrij Meschijev) – SRF 1994

Nádraží pro dva (1982, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2010

Nataša (Maďarsko – Rusko 1998, r. Tamás Tóth) – SRF 2000

Návrat (2003, r. Andrej Zvjagincev) – SRF 2017

Nebuď smutný (1969, r. Georgij Danělija) – SRF 1996, 2002, 2013

Nečistá sila (1989, r. Ernest Jasan) – SRF 2009

Nedokončená skladba (1976, r. Nikita Michalkov) – SRF 1995

Neláska (1991, r. Valerij Rubinčik) – SRF 2003

Neobyčejná dobrodružství Mr. Westa v zemi bolševiků / Podivuhodná dobrodružství Mr. Westa v zemi bolševiků (1924, r. Lev Kulešov) – SRF 2004, 2018

Neodeslaný dopis (1959, r. Michail Kalatozov) – SRF 2019

Nepolapitelní mstitelé (1966, r. Edmond Keosajan) – SRF 2005

Nesmrtelná garnisona (1956, r. Zachar Agraněnko, Eduard Tisse) – SRF 2011

Nic a kocour Herkules (1976, r. Boris Bunějev) – SRF 2019

Niko Pirosmani (1969, r. Georgij Šengelaja) – SRF 1996

Noha (1991, r. Nikita Ťagunov) – SRF 2015

Nostalgie (Itálie – SSSR 1983, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 1997, 2006

Novinář (1967, r. Sergej Gerasimov) – SRF 2005

Nový Babylon (1929, r. Grigorij Kozincev, Leonid Trauberg) – SRF 2002

Oběť (1986, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006

Oblačný ráj (1990, r. Nikolaj Dostal) – SRF 2020

Obyčejná smrt (1985, r. Alexandr Kajdanovskij) – SRF 2016

Očekávej mne! (1943, r. Alexandr Stolper, Boris Ivanov) – SRF 2001

Oči černé (1987, r. Nikita Michalkov) – SRF 1994

Ona brání vlast (1943, r. Fridrich Ermler) – SRF 1998

Operace Y (1965, r. Leonid Gajdaj) – SRF 2018

Osamělý hlas člověka (1978/1987, r. Alexandr Sokurov) – SRF 2016

Osobní spis Anny Achmatovové (1989, r. Semjon Aranovič) – SRF 2009, 2012

Ostrovy: Andrej Tarkovskij a Sergej Paradžanov (2002, r. Levon Grigorjan) – SRF 2017

Osud člověka (1959, r. Sergej Bondarčuk) – SRF 2007

Osvobození I. – V. (1967 – 1971, r. Jurij Ozerov) – SRF 2008

Otec Sergej (1918, r. Jakov Protazanov) – SRF 2017

Otec Sergej (1978, r. Igor Talankin) – SRF 2007

Otec vojáka (1964, r. Rezo Čcheidze) – SRF 2015

O zrůdách a lidech (1998, r. Alexej Balabanov) – SRF 2019

Pád dynastie Romanovců (1927, r. Esfir Šubová) – SRF 2013

Pán výtvarník (1988, r. Oleg Těpcov) – SRF 2009

Panenka (1988, r. Isaak Fridberg) – SRF 2009

Papírový voják (2008, r. Alexej German ml.) – SRF 2020

Pastorále/Idyla (1976, r. Otar Ioseliani) – SRF 2009

Petr Veliký I. – II.  (1937 – 1938, r. Vladimir Petrov) – SRF 2012

Pět večerů (1978, r. Nikita Michalkov) – SRF 1997, 2010

Plášť (1926, r. Grigorij Kozincev, Leonid Trauberg) – SRF 2004

Plumbum – Nebezpečná hra (1986, r. Vadim Abdrašitov) – SRF 2011

Podivuhodná dobrodružství Mr. Westa v zemi bolševiků / Neobyčejná dobrodružství Mr. Westa v zemi bolševiků (1924, r. Lev Kulešov) – SRF 2004, 2018

Podmoskevské večery (Rusko – Francie 1993, r. Valerij Todorovskij) – SRF 1996

Podzimní zahrady (Francie – Itálie – Rusko 2006, r. Otar Ioseliani) – SRF 2007

Pohádka pohádek – pásmo filmů (1973 – 1979, r. Jurij Norštejn) – SRF 2001

Pokání (1984/1986, r. Tengiz Abuladze) – SRF 2004, 2011

Polární hrdinové (1936, r. Sergej Gerasimov) – SRF 2005

Poslední carův poddaný (1929, r. Fridrich Ermler) – SRF 1998

Poslední noc (1936, r. Julij Rajzman) – SRF 2005

Poštmistr/Prednosta stanice (1925, r. Jurij Željabužskij) – SRF 1999, 2012

Povídky (2012, r. Michail Segal) – SRF 2014

Poznávajíc širý svět (1978/1987, r. Kira Muratova) – SRF 2016

Pozor na auto (1966, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2002

Prach (2005, r. Sergej Loban) – SRF 2018

Prišvinovy papírové oči (1989, r. Valerij Ogorodnikov) – SRF 2019

Projekt inženýra Prajta (1918, r. Lev Kulešov) – SRF 2008

Prosba (1968, r. Tengiz Abuladze) – SRF 1996

Prověrka osudem (1971/1985, r. Alexej German) – SRF 2011

Průšvih (Rusko – Francie – SRN 1992, r. Ivan Dychovičnyj) – SRF 2003

První učitel (1965, r. Andrej Michalkov-Končalovskij) – SRF 2003, 2012

Představení (Německo – Rusko – Ukrajina 2008, r. Sergej Loznica) – SRF 2014

Přes překážky ke hvězdám (1980, r. Ričard Viktorov) – SRF 2021

Příběh Asji Kljačinové, která milovala, ale nevdala se (1967/1987, r. Andrej Michalkov-Končalovskij) – SRF 2002

Příběh opravdového člověka (1948, r. Alexandr Stolper) – SRF 2012

Příbuzenstvo (1981, r. Nikita Michalkov) – SRF 1995, 2008

Přísaha (1946, r. Michail Čiaureli) – SRF 1998

Přišel voják z fronty (1971, r. Nikolaj Gubenko) – SRF 1999, 2010

Psí srdce (1988, r. Vladimir Bortko) – SRF 1996

Pusu! (2013, r. Žora Kryžovnikov) – SRF 2018

Retro ve třech (1997, r. Pjotr Todorovskij) – SRF 1998

Robinzonáda aneb Můj anglický dědeček (1987, Nana Džordžadzeová) – SRF 1996

Rok psa (1994, r. Semjon Aranovič) – SRF 2016

Rudí ďáblíci (1923, r. Ivan Perestiani) – SRF 2005

Ruská archa (Rusko – SRN 2002, r. Alexandr Sokurov) – SRF 2004

S vlkem a zajícem do pohádky – pásmo animovaných filmů (1962 – 1988, r. Vjačeslav Kotěnočkin, R. Kačanov, L. Švarcman, S. Sokolov, G. Barinova) – SRF 2015

Sbohem, můj sladký domove (Francie – Švýcarsko – Itálie 1999, r. Otar Ioseliani) – SRF 2001

Schody (USA – Velká Británie 1987, r. Zbigniew Rybczyński) – SRF 2003

Sedmý souputník (1967, r. Alexej German, Grigorij Aronov) – SRF 2017

Sloužili dva kamarádi (1968, r. Jevgenij Karelov) – SRF 2014

Sluha (1988, r. Vadim Abdrašitov) – SRF 2011

Slunce bdících (Gruzie 1992, r. Tejmuraz Babluani) – SRF 2003

Solaris (1972, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 1994, 2006

Solovecká moc (1988, r. Marina Goldovskaja) – SRF 2007, 2011

Som úplne v poriadku (1988, r. Nikolaj Dostal) – SRF 2009

Soukromý život (1982, r. Julij Rajzman) – SRF 1997

Spát a spát (ČR 1996, r. Marta Nováková) – SRF 1996

Stalingrad (2013, r. Fjodor Bondarčuk) – SRF 2015

Stalker (1979, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006, 2017

Starověrci (ČR 2001, r. Jana Ševčíková) – SRF 2001

Stávka (1924, r. Sergej Ejzenštejn) – SRF 2003

Stíny zapomenutých předků (1964, r. Sergej Paradžanov) – SRF 1997, 2017

Strýček Váňa (1971, r. Andrej Michalkov-Končalovskij) – SRF 2000

Stůj, umři, oživni (1989, r. Vitalij Kaněvskij) – SRF 2017

Svátek Neptuna (1986, r. Jurij Mamin) – SRF 1995

Svéráz národního lovu (1995, r. Alexandr Rogožkin) – SRF 1996, 2018

Sviť, sviť, má hvězdo (1969, r. Alexandr Mitta) – SRF 2016

Šestý červenec (1968, r. Julij Karasik) – SRF 2011

Šlechtické hnízdo (1969, r. Andrej Michalkov-Končalovskij) – SRF 1997

Šumaři (1972, r. Emil Loteanu) – SRF 2000

Tamburiáda (1993, r. Sergej Ovčarov) – SRF 1994

Ťažko je prvých 100 rokov (1988, r. Viktor Aristov) – SRF 2009

Téma (1979, r. Gleb Panfilov) – SRF 2011, 2016

Tichý Don I. – III. (1957 – 1958, r. Sergej Gerasimov) – SRF 2013

Totalitní román (1998, r. Vjačeslav Sorokin) – SRF 2001

Třesky–plesky (1972, r. Vasilij Šukšin) – SRF 1999

Tři dny Viktora Černyšova (1967, r. Mark Osepjan) – SRF 2019

Tři příběhy (Rusko – Ukrajina 1997, r. Kira Muratova) – SRF 2014

Tři sestry (Maďarsko 1991, r. Andor Lukáts) – SRF 2000

Učitelka dělníků (1918, r. Jevgenij Slavinskij) – SRF 2004, 2013

Ukradená nevěsta (1967, r. Leonid Gajdaj) – SRF 2003

Unaveni sluncem (Rusko – Francie 1994, r. Nikita Michalkov) – SRF 1996

Útěk (1970, r. Alexandr Alov, Vladimir Naumov) – SRF 2001

Útlocitný policajt / Citlivý milicionář (Ukrajina – Francie 1992, r. Kira Muratova) – SRF 1994, 2018

V městečku S. (1966, r. Josif Chejfic) – SRF 2000

V mlze (Bělorusko – Holandsko – Lotyšsko – Něměcko – Rusko 2012, r. Sergej Loznica) – SRF 2015

V šest večer po válce (1944, r. Ivan Pyrjev) – SRF 2004

Válec a housle (1960, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006

Válečná romance (1983, r. Pjotr Todorovskij) – SRF 2010

Válka (2002, r. Alexej Balabanov) – SRF 2015

Vánice (1964, r. Vladimir Basov) – SRF 1999

Vassa (1983, r. Gleb Panfilov) – SRF 2002

Velká balalajková show (Dánsko – Finsko 1993, r. Aki Kaurismäki) – SRF 2003

Věrní přátelé (1954, r. Michail Kalatazov) – SRF 2018

Věrnost (1965, r. Pjotr Todorovskij) – SRF 2015

Vítáme do života (1998, r. L. Sadikovová-Sidorovová) – SRF 1998

Vlaky se vracejí (1958, r. Marlen Chucijev) – SRF 2005

Vlček (2009, r. Vasilij Sigarev) – SRF 2013

Vlk, zajíc a další zvířátka ochutnávají med – pásmo animovaných filmů (1977 – 1986, r. Vjačeslav Kotěnočkin, Heino Pars, Alexandr Davydov, Valentina Kostyleva, Michail Kameněckij) – SRF 2017

Vlk, zajíc, myška a další zvířátka – pásmo animovaných filmů (1970 – 1986, r. Vjačeslav Kotěnočkin, Vladimir Danilevič, Leonid Zarubin) – SRF 2014

Vojna a mír I. – IV. (1965 – 1967, r. Sergej Bondarčuk) – SRF 2007

Volha, Volha (1938, r. Grigorij Alexandrov) – SRF 2004

Vstřícný plán (1932, r. Fridrich Ermler, Sergej Jutkevič, Lev Arnštam) – SRF 1998

Vysockij. Aspoň že jsem živ (2011, r. Pjotr Buslov) – SRF 2011

Vzestup (1976, r. Larisa Šepiťkovová) – SRF 2011

Vzkříšení I., II. (1961, r. Michail Švejcer) – SRF 1999

Za zvířátky do pohádky – pásmo animovaných filmů (1971 – 1987, r. Boris Ablynin, Vladimir Danilevič, Leonid Kajukov, Vjačeslav Kotěnočkin, Boris Stěpancev) – SRF 2016

Zabijáci (1956, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006

Začátek (1970, r. Gleb Panfilov) – SRF 2002

Začátek neznámé éry (1967, r. Andrej Smirnov, Larisa Šepiťko) – SRF 2019

Zachránce ptáků, mraky a vítr (Maďarsko 2005, r. István Szaladják) – SRF 2007

Zajatci mlhy (Rusko/SRN 2005, r. Arťom Antonov) – SRF 2008

Zapomenutá melodie pro flétnu (1987, r. Eldar Rjazanov) – SRF 2016

Zažeň moj smútok (1989, r. Viktor Prochorov, Alexandr Alexandrov) – SRF 2009

Země (1930, r. Alexandr Dovženko) – SRF 2014

Země hluchých (1997, r. Valerij Todorovskij) – SRF 1998

Zítra byla válka (1987, r. Jurij Kara) – SRF 1995, 2011

Zlaté ptáče (Maďarsko 1999, r. István Szaladják) – SRF 2007

Zlaté tele (1968, r. Michail Švejcer) – SRF 2002

Zloděj lásky (1927, r. Abram Room) – SRF 1997, 2019

Znám takového chlapíka (1964, r. Vasilij Šukšin) – SRF 2020

Zoja (1944, r. Leo Arnštam) – SRF 2005

Zrcadlo (1974, r. Andrej Tarkovskij) – SRF 2006

Zvenyhora (1928, r. Alexandr Dovženko) – SRF 2002

Zvony nad Tbilisi (Česká republika 2012, r. Pavel Kolaja) – SRF 2014

Žena petrolejára (1988, r. Alexandr Kajdanovskij)

Ženitba (1978, r. Vitalij Melnikov) – SRF 2012

Ženy zůstaly samy (1967, r. Alexej Saltykov) – SRF 2015

Žil zpívající drozd (1970, r. Otar Ioseliani) – SRF 1995

Živí a mrtví (1963, r. Alexandr Stolper) – SRF 2001

Život podľa limitu (1989, r. Alexej Rudakov) – SRF 2009