Program 27. ročníku

Změna programu vyhrazena

 • Úterý 8. 12. – 15. 12.
  20:00 a dále
  Oblačný ráj

  PLAY

  Облако-рай / r. Nikolaj Dostal / 1990 / 75 min. / české titulky / English subtitles

  Groteskní komedie, která na malé ploše vystihla období „perestrojky“, v níž byla natočena. Příběh mladíka, jehož malá lež připraví o půdu pod nohama a pošle ho na cestu do neznáma. Ve vynikající herecké sestavě dominuje Andrej Žigalov, který se představí i jako autor tklivých písní, originálně se vyjadřujících k symptomům ruské národní povahy.
  Více o filmu
 • Čtvrtek 10. 12. – Sobota 12. 12.
  20:00 a dále
  Papírový voják

  PLAY

  Бумажный солдат / r. Alexej German ml. / 2008 / 118 min. / only English subtitles

  Doktor Pokrovskij připravuje skupinu kosmonautů k prvnímu letu do vesmíru, o jehož zdařilosti trýznivě pochybuje. Morální vina na jejich případné smrti se v něm tluče s potřebou věřit svému poslání. Pozoruhodné drama o životě a slabostech lidí, kteří umožnili historický triumf lidstva, ocenili v Benátkách cenou za režii a kameru.
  Více o filmu
 • Sobota 12. 12. – 19. 12.
  20:00 a dále
  Znám takového chlapíka

  PLAY

  Живет такой парень / r. Vasilij Šukšin / 1964 / 93 min. / pouze české titulky

  Komediálně laděný příběh o dvacetiletém řidiči náklaďáku na silničních trasách jihovýchodní Sibiře. Na svých cestách potkává pestrou škálu lidí, s nimiž si rád povídá o životě, který vidí z perspektivy vesnického člověka. Celovečerní hraný debut režiséra, herce a spisovatele Vasilije Šukšina, oceněný v roce 1965 na filmovém festivalu v Benátkách.
  Více o filmu